1. İÇERİKLER

  2. ANTALYA

  3. ALANYA

  4. Alanya Belediyesi Kırsaldaki Okullarda Öğrencileri Yalnız Bırakmıyor
Alanya Belediyesi Kırsaldaki Okullarda Öğrencileri Yalnız Bırakmıyor

Alanya Belediyesi Kırsaldaki Okullarda Öğrencileri Yalnız Bırakmıyor

Alanya Belediyesi ve Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kırsalda eğitim gören öğrencilere eğitici akıl ve zeka oyunları oynatıldı ve sağlık taraması gerçekleştirildi.

A+A-

Alanya Belediyesi Kırsal Bölgelerdeki Okullarda Öğrencileri Yalnız Bırakmıyor

Alanya Belediyesi ve Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program kapsamında; Kızılçaşehir İlkokulu’nda öğrencilere eğitici akıl ve zeka oyunları oynatıldı ve sağlık taraması gerçekleştirildi. Program Alanya’nın kırsal bölgelerindeki okullarda devam edecek.

Alanya Belediyesi kırsal bölgelerdeki öğrencileri yalnız bırakmıyor. Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen program kapsamında Kızılcaşehir İlkokulu’nda öğrenciler ziyaret edildi. Alanya Belediyesi Aile Kadın Destek ve Engelli Koordinasyon Merkezi bünyesinde hizmet veren uzman personeller tarafından okulda çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Çocuk Gelişim Uzmanı tarafından anasınıfı, birinci ve ikinci sınıflara akıl ve zeka oyunları oynatıldı. Odyolog tarafından okulun öğretmenlerine ve anasınıfı öğrencilerine işitme taraması gerçekleştirildi. Fizyoterapistler ise üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine omurga sağlığı ve sağlıklı gelişim hakkında bilgilendirme gerçekleştirdiler. Aynı zamanda okulda bulunan özel gereksinimli çocukların velilerine; çocukların ve ailelerin haklarına yönelik bilgilendirme yapıldı.

Program Alanya’daki tüm kırsal okullarda gerçekleştirilmeye devam edecek.

 

637186560836086720.jpg834942016752082496.jpg

İÇERİĞE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.