1. İÇERİKLER

  2. ANTALYA

  3. ALANYA

  4. Alanya Belediyesi Sıfır Atık projeleriyle Örnek oluyor
Alanya Belediyesi Sıfır Atık projeleriyle Örnek oluyor

Alanya Belediyesi Sıfır Atık projeleriyle Örnek oluyor

Alanya Belediyesi, çevre koruma ve sürdürülebilirlik adına Hayata geçirdiği Sıfır Atık projeleriyle Türkiye’nin öncü belediyelerinden birisi haline geldi.

A+A-

ALANYA BELEDİYESİ ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Alanya Belediyesi, çevre koruma ve sürdürülebilirlik adına önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Hayata geçirdiği Sıfır Atık projeleriyle Türkiye’nin öncü belediyelerinden birisi haline gelen ve bu yönüyle de dikkat çeken Alanya Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın Sıfır Atık internet sayfasında (www.sifiratik.gov.tr) örnek uygulama kategorisinde 2 yeni projeyle daha yerini aldı. Alanya Belediyesi, listede 3 farklı projesi yer alan ilk ve tek belediye oldu.

HEM ATIK TASARRUFU HEM DE EĞİTİM

Daha önce "Sıfır Atık Eğitim Seferberliği" projesi ile listede yer alan Alanya Belediyesi, bu başarının yanına "Sıfır Atık Mutfakta Başlar" ve "Kitaplarımızı Paylaşıyoruz, Ağaçlarımızı Koruyoruz" projelerini de ekledi. Bu projeler, sadece atıkların azaltılmasıyla kalmayıp, aynı zamanda toplumun bilinçlendirilmesi ve çevre koruma konusunda farkındalığın artırılması hedeflerini de taşıyor.

“ÇALIŞMALARIMIZ BÜYÜYEREK DEVAM EDECEK”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, sıfır atık projelerinin sadece çevreyi korumakla kalmayıp aynı zamanda gelecek nesillere temiz bir çevre bırakma sorumluluğunu da taşıdığını belirtti. Başkan Yücel, projeleriyle sadece Alanya'nın değil, ülkenin de sıfır atık hedeflerine katkı sağlamaya devam edeceğini vurguladı. Başkan Yücel, Alanya Belediyesi olarak bu başarılı çalışmaları sürdürüp, sıfır atık konusunda ilham verici örnekler oluşturarak diğer belediyelere yol göstermeye devam edeceklerini söyledi.

203685936120826360.jpg

 

464414656688722624.jpeg620708672537849088.jpeg

İÇERİĞE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.