1. İÇERİKLER

  2. ANTALYA

  3. ALANYA

  4. Alanya'da ÇEDES Projesi kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi
Alanya'da ÇEDES Projesi kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi

Alanya'da ÇEDES Projesi kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi

Alanya'da Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğiyle hayata geçirilen ‘’Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum’’ (ÇEDES) Projesi kapsamında etkinlikler düzenleniyor.

A+A-

Çedes Projesi Kapsamında İlçemizde Çeşitli Etkinlikler Düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğiyle hayata geçirilen ‘’Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum’’ (ÇEDES) Projesi kapsamında gençlere milli ve manevi değerleri kazandırmak, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve sahih dini bilgi ile buluşmalarına yardımcı olmak amacıyla ilçemizde çeşitli etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Alanya Müftülüğü Murakıpları Mustafa Aksoy ve Hasan Akpınar, Nezihe Türktaş Ortaokulu öğrencileri ile Durak Camii’nde ÇEDES programı kapsamında bir araya geldi.

Programda Murakıb Mustafa Aksoy tarafından öğrencilere yönelik ''Gençlerin Din Algısı Anlayışı'' konulu sunum gerçekleştirildi. Ardından Din Kültürü Öğretmenleri Muhammed Bakışkan ve Miyase Bakışkan tarafından Camii’de uygulamalı namaz dersi işlendi.

Program sonunda öğrencilere çeşitli ikramlar yapıldı.

-Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi (ÇEDES) kapsamında Konaklı Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri okul öğretmenleri nezaretinde Konaklı Sanayi Camii’nde bir araya geldi.

Programda öğrencilerin; çevreye duyarlı, millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerimizi benimsemeleri ve sahiplenmeleri üzerinde duruldu.

- Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi (ÇEDES) kapsamında Alanya Müftülüğü Murakıpları Hasan Akpınar ve Mustafa Aksoy, Okurcalar Güzelbağ Ortaokulu öğrencileri ile bir araya geldi.

Programda Murakıb Aksoy ve Akpınar tarafından öğrencilere yönelik ''Örnek Model Genç Nasıl Olmalı'' konulu sunumlar gerçekleştirildi.

Program sonunda öğrencilere çeşitli ikramlar yapıldı.

Gerçekleştirilen ÇEDES programlarında; milli birlik ve beraberlik, ahlak ve erdem, insan hakları ve manevi değerler gibi konular ele alındı.

İÇERİĞE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.