1. İÇERİKLER

 2. ANTALYA

 3. ALANYA

 4. Alanya’da İsrail Protestosu! Limanlar Siyonizm’e Kapatılsın!
Alanya’da İsrail Protestosu! Limanlar Siyonizm’e Kapatılsın!

Alanya’da İsrail Protestosu! Limanlar Siyonizm’e Kapatılsın!

İsrail işgal güçlerinin, Filistin halkına uyguladığı aleni soykırımın 173. gününde "Direniş Çadırı" sivil inisiyatifi organizasyonu ile tüm Türkiye'de eş zamanlı protesto gösterisi gerçekleştirdi.

A+A-

Direniş Çadırı, bugün Türkiye Genelinde Filistin için Meydanlardaydı.
     
 7 Ekim Aksa Tufanı hareketinden sonra siyonist işgal çetesinin Filistin'de işlediği katliamlara karşı bir duruş sergilemek için kurulan "Direniş Çadırı" bugün tüm Türkiye genelinde İsrail'i protesto etmek için meydanlardaydı.

“İsrail’le Ticaret, Filistin’e İhanet! Soykırıma Karşı Duruşunu Şehrinin Meydanında Barışçıl Yollarla Göster” başlığıyla çağrı yapılan gösteri; Adana, Alanya, Ankara, Düzce, İstanbul, İzmir, Edirne, Kastamonu, Kocaeli, Malatya, Urfa, Sakarya, Tekirdağ, Bursa, Trabzon, Eskişehir, Niğde, Rize, Van Zonguldak’ta aynı gün aynı saatte gerçekleşti.

Direniş Çadırı Grubundan Alanya'da İsrail Protestosu!

Direniş Grubu adlı grup gönüllüleri organize ettiği protesto gösterisinde, Türk ve Filistin bayrakları ile hacet meydanında toplanan grup yaptığı basın açıklaması ile hükümete seslenerek, İsrail'le ticarete kesin bir son verilmelidir. İsrail her açıdan kaskatı bir boykot duvarıyla çepeçevre sarılmalıdır. Ticaret, diplomasi, eğitim, sanat, spor, sağlık, akademi gibi hayatın her alanında Israil'e geçitsiz ve tavizsiz bir abluka uygulanmalıdır.

Sabrımız tükendi! Durmaya takatimiz yok!

Ertelemenin, örtmenin, tevil etmenin, izaha yeltenmenin vakti artık bitti! Kınamalar yeterli değil! Gazze'ye yönelik soykırım hakkında saydığımız somut, fiili, etkili ve gerçek adımlar atılmak zorundadır ifadeleri kullanıldı.

 

24.03.2024 Ваın Açıklaması Tam Metni !

Bugün 24 Mart 2024. İsrail işgal güçlerinin, Filistin halkına uyguladığı aleni soykırımın 173. günündeyiz.

İsrail, NATO üyesi devletlerden aldığı açık destekle tam 173 gündür Gazze halkını acımasızca katlediyor. 7 Ekim'den bugüne tüm dünyanın gözleri önünde Filistin halkı atalarından miras kalan kendi topraklarında bir soykırıma maruz bırakılıyor. İstilacı ve katliamcı İsrail devletinin kana susamış ordusu insanlığın asırlardır üzerinde ittifak ettiği ahlaki ve insani ilkeleri çiğnemek konusunda hiçbir tereddüt göstermiyor.

İşledikleri cinayetleri aynı zamanda 2 milyara yakın Müslüman dünyanın değerlerini çiğneyerek şımarıkça kayda alıp yayınlamak noktasında da korkularının olmadığı görülüyor. Onlara bu cesareti ve özgüveni veren şeyin geri kalan dünyanın 3 maymunu oynaması olduğunun şuurundayız. Gazze halkı meşru direnişini ortaya koyarken onları yaralayan bir diğer nokta geri kalan dünyadaki iktidar ve sermaye sahiplerinin bu ahlaksız orduya ve devlete verdikleri destek, halkların suskunluğudur.

Bugün mübarek Ramazan ayının on dördüncü günündeyiz. Ramazan başlamadan Gazze'de ateşkese ulaşma ümidi gerçekleşmedi. Refah'a yönelik kapsamı bir saldırının yolda olduğunu ilan ediyor. 100 yıla yakındır kendi topraklarında uğradıkları zulmü dünyaya duyurma noktasında çaba sarf eden Gazze halkı bulundukları coğrafyada Müslüman Kardeşleri tarafından tarif edilmez bir yalnızlığa mahkûm edilmiş durumdalar.

Mübarek Ramazan ayında havalarda uçuşan kardeşlik ve dayanışma edebiyatının Gazze'nin sınır kapılarına takılması bir yüzyıl utanç vesikası olarak sokaklarımızı esir alacaktır. Açlıkla boğuşan çocukların kaybettiği tebessüm İsrail'le ticareti ve siyaseti kesmeyen sermaye ve iktidar sahiplerine ve tepkisiz kalan halkların kalplerine bir vicdan oku gibi saplanmalıdır.

Gazze içimizdeki yara değildir! Gazze insanlığa dair son umut ve son kaledir! Kutsal Ramazan günlerinde açlıktan ölen her çocuk, her annenin ağıdı, her babanın çaresizliği yitip giden özümüzün ve bir daha gelmemek üzere kaybolan değerlerimizin bize ihanetimizi hatırlatmasıdır.

İşgal devletinin mevcut stratejisi "Dahiye Doktrini" olarak bilinen bir kolektif cezalandırma yöntemine dayanıyor. Savunma bakanları, "insansı hayvanlarla" dövüştüklerini söylediği itiraf niteliğindeki beyanında, Gazze'ye gıda girişini engelleyeceklerini de duyurmuştu. O tarihten bu yana Gazze'ye çok az miktarda gıda maddesi girebildi. Bugün Gazze'de sıradan insanlar, kadınlar, çocuklar, bebekler İsrail tarafından kasten oluşturulmuş korkunç bir açlık kriziyle karşı karşıya!

Bizler Türkiye'de oruca niyet ediyoruz; Gazze'de çocukların açlıktan öldüğünü duyuyoruz. İftar sofralarımıza oturuyoruz, Gazze'de hayvan yeminden yapılan yiyeceklerle hayatta kalmaya çalışan insanları görüyoruz. Sahura kalkıyoruz, denize doğru atılan yardımların peşinde koşmak zorunda bırakılmış binlerce kişinin acziyetle çırpınışını izliyoruz. Her gün korkunç şekilde yaralanmış, feryat eden, yardım isteyen çocukların, kadınların, erkeklerin görüntülerini izliyoruz.

Yediğimiz sıradan yemeklerden, yaşadığımız mütevazı hayatlardan utanır olduk. Çocuklarımızın

yüzüne bakmaktan haya eder, hicap duyar geldik.

Arkadaşlar!

Utanıyoruz çünkü ülkemiz, işgal rejimine hayat veren ticari ilişkileri sürdürüyor.

Bugün, Gazze halkı açlıkla mücadele ederken, işgal devletinin sebze ve meyve ihtiyacının %55'i Türkiye'den karşılanıyor.

Gazze'de kuvözdeki bebekler elektrik yokluğundan hayatını kaybederken, Zorlu Holding İsrail'e elektrik satmaya devam ediyor.

İşgal ordusunun uçakları Filistin halkının tepesine bombalar yağdırırken, İçdaş İsrail'in ihtiyaç duyduğu çeliği tedarik ediyor.

Gazze işgalciler tarafından yerle yeksan edilmişken, Limak ve Akçansa işgalin çimento ihtiyacını karşılıyor.

İsrail'in petrol ihtiyacının yüzde 60'ı Kazakistan ve Azerbaycan'dan sağlanıyor. Katil uçakların ve tankların depolarını dolduran bu petrol Bakü-Ceyhan-Tiflis boru hattı aracılığıyla Ceyhan'a taşınıyor. Ceyhan'dan da SOCAR tarafından İsrail'e naklediliyor.

Demir çelikten gıdaya, dikenli tellerden petrole kadar her türlü sektörü kapsayan bu kanlı, bu länetli ticaret; işgale, insansızlaştırmaya, katliama ve soykırıma ortak olmaktır! lyi, doğru ve güzel tüm değerlere ihanettir! Affedilmez bir cinayet mesabesindedir! (slogan- Thanetten Vazgeç, Ticareti Kes!)

Utanıyoruz ve kahroluyoruz! Hiçbir siyasi ve ekonomik kazanım Gazzeli çocukların sokaklarda özgürce koşturmasından, bir babanın elinde çikolata ile eve gelirken duyduğu heyecandan, annelerin pencere kenarında çocuklarını düşlemesinden, abilerin kardeşini korumasından, ablaların gece terleyen kıyafeti değiştirmesinden daha değerli değildir. Ramazan'da misafir olunan komşunun veya akrabanın sofrasında konuşulan anıların değeri satılan çeliklerin ve betonların ağırlığından fazladır. Lütfen dikkat edelim: İsrail'le ticaretin kesilmesi sembolik bir tavır alıştan ibaret değildir. Yalnızca işgal devletine petrol sevkiyatının durdurulması dahi Israil'i ateşkese zorlayacak en güçlü faktörlerden biri olacaktır. Bu sayede Siyonist savaş ve katliam makinesi tekleyecek, Direniş için güçlü bir hamle

fırsatı oluşacaktır!

Bizler buradan tüm açıklığıyla ilan ediyoruz:

Bugün İsrail'le ticareti durdurabilecek olan kimdir? Kimden bunu talep edeceğiz?

Siyasi iktidarı, en azından Uluslararası Adalet Divanı'nın verdiği ara kararı gerekçe göstererek, İsrail'le Türkiye arasındaki ticareti bir an önce bitirmeye davet ediyoruz.

İşgal devletinin soykırımcı saldırganlığını dizginlemenin en önemli ayaklarından biri budur!

Bugüne kadar "Biz kazanırsak, Gazze sevinecek!" diye oy toplayanların, bugün "Ne yapalım, gücümüz yetmiyor!" diye yazıklanmalarını kabul etmiyoruz! Siyasi iktidarın en azından İsrail'e yardım ETMEMEYE gücünün yeteceği konusunda hiçbir şüphemiz yok.

Gazze'de yaşanan can pazarını istismar etmek, sömürmek ve politik amaçlarına ulaşmak için kullanmak kimsenin harcı değildir. Hele de siyasi iktidarın, Gazze'yle ilgili ağzını açabilmesinin ön koşulu İsrail'e destek vermeyi, yani Israil'le ticareti sonlandırmaktır

Dünyanın her yerinde, onurlu insanlar olarak, özgür insanlar olarak İsrail'i köşeye sıkıştırmak, emperyalizmin koruması altındaki Siyonist saldırganlığı püskürtmek için elimizden geleni ardınuza koymayacağız!

Dostluğu ve kardeşliği borçlu olduğumuz halklar katledilirken ölümden ve kandan yana olmak tarihe, doğaya, kentlere, inşa edilmiş mabetlere, mayıs ayında açan çiçeklere, tertemiz akan nehirlere ihanettir. İsrail'le Ticaret Filistin'e değil sadece kendi tarihsel tecrübemize ve insanlığın değerlerine de ihanettir.

Hükümete Sesleniyoruz:

Israil'le ticarete kesin bir son verilmelidir. İsrail her açıdan kaskatı bir boykot duvarıyla çepeçevre sarılmalıdır. Ticaret, diplomasi, eğitim, sanat, spor, sağlık, akademi gibi hayatın her alanında Israil'e geçitsiz ve tavizsiz bir abluka uygulanmalıdır.

Gazze'nin her yerine kesintisiz ve yeterli insani yardım ulaştırılması sağlanmalıdır. Gazze halkı göz göre göre açlıktan ölmeye terk edilmemelidir.

İsrail'i koruyan ABD'nin ve NATO'nun etkisinden kurtarılmalıdır. Kürecik Radar Üssü kapatılmalıdır. İncirlik Üssü'ndeki ABD askerleri ülkelerine gönderilmelidir. Bu ülkede, bu kadim topraklarda soykırım destekçilerinin askeri ve siyasi güçlerine yer bulunmamaktadır.

Tüm dünyanın bu ablukaya iştiraki için kapsamlı ve istikrarlı bir diplomatik çalışma yürütülmelidir.

Sabrımız tükendi! Durmaya takatimiz yok! Ertelemenin, örtmenin, tevil etmenin, izaha yeltenmenin vakti artık bitti!

Kınamalar yeterli değil! Gazze'ye yönelik soykırım hakkında saydığımız somut, fiili, etkili ve gerçek adımlar atılmak zorundadır.

Gazze'nin direnen halkı başta olmak üzere, İsrail'e ve destekçilerine karşı direnen herkesi saygıyla selamlıyoruz.

Nehirden Denize Özgür Filistin için tüm halkımızı vicdani, insani, ahlaki ve İslami görevini yapmak

için bulundukları yerde meydanlara, sokaklara davet ediyoruz.

Yapılan Basın Açıklamasında atılan sloganlar ise şöyle;

 • Katil Israil, Filistin'den Defol
 • İsrail'le Ticaret, Filistin'e İhanet!
 • Mazlumlar Tutsak, İşgal Altında: Yaşasın, Küresel İntifada!
 • İsrail'e Değil, Filistin'e Sevkiyat!
 • Kürecik Radarı İsrail'in Kalkanı!
 • Gazze'de. Çocuklar, Açlıktan, Ölüyor!
 • Siyonist Sermaye Hesap Verecek!
 • Vanaları Kapat, Gemileri Bağla!
 • İsrail'le Ticaret, Filistin'e İhanet!
 • Limanlar, Siyonizm’e Kapatılsın!
 • Yaşasın Küresel İntifada!
 • Katil ABD Ortadoğu'dan Defol!
 • NATO'dan Çıkılsın. Üsler Sökülsün!
 • Tekbir!
 • Yaşasın Gazze Direnişimiz!
 • Nehirden Denize Özgür Filistin!
 • Siyonistler Yenilecek, Direnen Filistin Kazanacak!
 • Vanalar Kapansın, Gemiler Bağlansın!
 • İsrail'le Ticaret, Filistin'e İhanet!

whatsapp-image-2024-03-24-at-19-37-20.jpegwhatsapp-image-2024-03-24-at-19-37-21-1.jpegwhatsapp-image-2024-03-24-at-19-37-21.jpegwhatsapp-image-2024-03-24-at-19-37-22.jpegwhatsapp-image-2024-03-24-at-19-37-23-1.jpegwhatsapp-image-2024-03-24-at-19-37-23-2.jpegwhatsapp-image-2024-03-24-at-19-37-24-2.jpegwhatsapp-image-2024-03-24-at-19-37-25-1.jpeg

İÇERİĞE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.