1. İÇERİKLER

  2. ANTALYA

  3. ALANYA

  4. ALKÜ Erasmus Projeleriyle Başarıyı Taçlandırdı
ALKÜ Erasmus Projeleriyle Başarıyı Taçlandırdı

ALKÜ Erasmus Projeleriyle Başarıyı Taçlandırdı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Erasmus Koordinatörlüğü, 2021 yılı projeleri için sağlanan 102 bin 400 avro bütçenin tamamını kullanarak projelerindeki başarıyı ortaya koydu.

A+A-

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Erasmus Koordinatörlüğü, 2021 yılı projelerinde elde ettiği başarıyla dikkat çekiyor.

ALKÜ, akademik başarılarını artırmanın yanı sıra öğrenci ve personel değişim programlarına odaklanarak Dış İlişkiler Genel Koordinatörlüğü tarafından yürütülen projelerle her yıl başarı elde ediyor.

Bu bağlamda, Erasmus Koordinatörlüğü tarafından sürdürülen Erasmus KA131 Projeleri, 2017 yılından bu yana belirlenen bütçelerin tamamını etkili bir şekilde kullanarak önemli bir başarı elde etti. 2021 yılında belirlenen 102 bin 400 avro bütçesinin tamamının Erasmus hareketliliklerinde kullanılması, ALKÜ Erasmus Koordinatörlüğü'nün başarısını gözler önüne serdi.

Projenin başarıyla tamamlanması, ödeneğin etkili bir şekilde kullanılması ve projedeki başarı, Ulusal Ajans tarafından takdirle karşılandı. ALKÜ, Türkiye'deki yükseköğretim kurumları arasında Erasmus KA131 Proje bütçesini başarıyla kullanan ve hibe iadesi yapmayan nadir kurumlardan biri olarak öne çıkıyor. ALKÜ Erasmus Koordinatörü Öğr. Gör. Gülsiye Bıçak, 2021 proje yılında 81 öğrenci ve personelin öğrenim, staj ve eğitim hareketlilikleri gerçekleştirdiğini belirtti. Bıçak, projeye tahsis edilen 102 bin 400 avro bütçenin başarılı bir şekilde kullanılmasında Rektör Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan ve ALKÜ ailesinin desteklerine vurgu yaptı.

Rektör Türkdoğan, ALKÜ'nün kuruluşundan itibaren Erasmus, Farabi, Mevlana, Orhun, Free Mover projelerine büyük önem verdiğini belirterek, bu projelerin artarak devam edeceğini ifade etti. Alanya'nın dünya çapında tanındığı turizm, sağlık ve spor alanlarına vurgu yapan Rektör Türkdoğan, öğrencilere sağlanan yurt dışı eğitim imkanlarını genişleterek projeleri yakından takip ettiklerini ve yeni projelerle öğrencilerin yurt dışında eğitim alabilme olanaklarını genişletmeyi amaçladıklarını belirtti.

Türkdoğan, ALKÜ'nün 2017'den bu yana Erasmus KA131 Projeleri için belirlenen bütçelerin tamamını etkili bir şekilde kullanarak başarı elde etmesinin gurur verici olduğunu ifade etti.

 

Alanya Basın / Alanya Haber

İÇERİĞE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.