1. İÇERİKLER

  2. ANTALYA

  3. MERKEZ

  4. Antalya Büyükşehir Belediyesi İsrail ile kardeşliğini bitirdi!
Antalya Büyükşehir Belediyesi İsrail ile kardeşliğini bitirdi!

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsrail ile kardeşliğini bitirdi!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Mart ayı olağan meclis toplantısında Antalya, İsrail'in Bat-Yam kenti ile olan kardeşliğini bitirdi.

A+A-

Antalya, İsrail'in Bat-Yam kentini kardeşlikten reddetti!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Mart ayı olağan meclis toplantısı Başkan Muhittin Böcek’in yönetiminde yapıldı. Meclis, Antalya ile İsrail'in Bat-Yam şehirleri arasında kardeş şehir protokolünü İsrail'in Filistin'e yönelik devam eden saldırıları nedeniyle iptal etti.

Başkan Muhittin Böcek’in yönetiminde gerçekleştirilen Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Mart ayı olağan meclis toplantısında İsrail’in Bat-Yam şehriyle kardeş şehir ilişkisine son verildi. 

antalya-buyuksehir-belediyesi-meclis-salonu.webp

ANTALYA, BAT-YAM KARDEŞLİĞİ BİTTİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Mart ayı olağan meclis toplantısının 54. Maddesi çerçevesinde “Antalya Büyükşehir Belediyesi Encümeni'nin 19.12.1996 tarih ve 2097 sayılı kararıyla Antalya ile İsrail'in Bat-Yam şehriyle kardeş şehir ilişkisi 26.11.1997 tarihli protokolüyle kurulmuştur. Tüm dünyanın şahitliğinde İsrail'in Filistin Halkı'na yönelik devam eden insanlık dışı saldırıları sebebiyle Bat-Yam şehriyle tüm mevcut ve olası ilişkilerin sonlandırılması gereği duyulmuştur. Bu sebeple, 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 18. ve 74. maddesi gereği, Antalya Büyükşehir Belediyesinin Bat-Yam şehri ile ‘Kardeş Şehir Protokolü’nün sonlandırılmasının Belediye Meclisinde görüşülmesini arz ederim” şeklindeki  Dış İlişkiler Daire Başkanlığı’nın teklif yazısı görüşüldü. Yapılan oylama sonunda  oy birliğiyle İsrail’in Bat-Yam şehriyle kardeş şehir ilişkilerinin sonlandırılmasına karar verildi. 

OY BİRLİĞİ İLE REDDEDİLDİ

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, İsrail'in Bat-Yam şehri ile Antalya arasındaki 'Kardeş Şehir' protokolünü sonlandıracak oylamada tüm eller havaya kalktı. Genelde oy çoğunluğu ile alınan kararlar, bu kez oy birliği ile alındı. Kararın oy birliğiyle Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi'nden geçmesinin ardından meclis üyelerine seslenen Başkan Böcek, “Arkadaşlar, bu konu önemli bir konuydu. Oy birliğiyle geçmesi yönündeki duyarlılığınız ve desteğiniz hepinizse çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

 

israil-kardes-sehirden-cikartildi.webp

İÇERİĞE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.