1. İÇERİKLER

  2. ANTALYA

  3. ALANYA

  4. Gazze’de Yaşanan Soykırım İçin ALDAP Basın Açıklaması düzenledi
Gazze’de Yaşanan Soykırım İçin ALDAP Basın Açıklaması düzenledi

Gazze’de Yaşanan Soykırım İçin ALDAP Basın Açıklaması düzenledi

Alanya  Dayanışma Platformu ( ALDAP), Küresel Eylem Günü Gazze’de Yaşanan Soykırım İçin bir basın açıklaması düzenledi.

A+A-

Siyonist İsrail’in 7 Ekim günü Gazze’de başlatmış olduğu katlıamların son bulması için 17 Şubat 2024 Cumartesi günü saat 14.30 da Alanya Kaymakamlığı önünde Alanya  Dayanışma Platformu ( ALDAP)  tarafından bir basın açıklaması yapıldı.

ALDAP Başkanı Ersin KAPLAN'ın selamlama konuşmasının ardından, basın açıklamasını Mücahit MECEK okudu.

İnsanlık ve Modern Tarihin En Korkunç Dönemlerinden Birini Yaşıyoruz.

İşgalci, ırkçı TERÖRİST İsrail rejiminin Gazze’ye karşı 133 gündür devam eden soykırımında tespit edilen can kaybı 28 bini aştı, enkaz altında olduğu tahmin edilen 7 bin kayıp da dâhil edildiğinde 35 bine ulaşan can kaybı ile karşı karşıyayız.

Bu kayıplar içinde hayatını kaybeden çocukların sayısı 12 bini, kadınların sayısı ise 8 bini geçti. 350’ye yakın sağlık çalışanı hayatını kaybederken, öldürülen gazeteci sayısı 126’ya ulaştı.

Gazze bu gün sadece katliamlarla değil aynı zamanda açlık ve salgın hastalıklarla da karşı karşıyadır.

Uluslararası Adalet Divanının kararına, Birleşmiş Milletler kararlarına, uluslararası kuruluşların ve dünyanın farklı coğrafyalarında meydanlarda gösteri yapan kamuoyunun çağrılarına rağmen İsrail; başta Amerika ve İngiltere olmak üzere batılı devletlerin himayesinde katliamlarına ara vermeden devam etmektedir.

Modern tarihin en korkunç dönemlerinden birini yaşıyoruz. İsrail’in Gazze’ye yönelik, gözlerimiz önünde canlı yayında devam eden soykırımı karşısında uluslararası kurumların etkisizleştirilmiş olması, devletlerin sadece kendi çıkar ve hesaplarını güdüyor olması, sadece Gazze için değil dünyamız ve insanlığın geleceği açısından da son derece endişe verici bir durumdur.

Batılı devletler; İsrail’in hastaneleri bombalaması, kadın, çocuk ve sivilleri öldürmesi, insanlık dışı her türlü ambargo ve yerleşimci terörü karşısında sessizliğini koruyarak ve İsrail’e destek vererek bugüne kadar iddia ettikleri bütün değerleri ayaklar altına almış ve bütün inandırıcılıklarını yitirmişlerdir.

Maalesef bu insanlık dramı karşısında İslâm ülkelerinin tutumu ve durumu da tarihte bir utanç sayfası olarak yer alacaktır. İslâm ülkeleri kayda değer hiçbir şey yapmamış ya da yapabileceklerinin çok azını yapmışlardır.

Bu çerçevede Türkiye’nin yaptıkları da beklenenin çok altında kalmıştır. Yaşanan bu kadar acıya rağmen, soykırıma varan katliamlara rağmen, İsrail ile olan ticaretin, petrol sevkiyatının devam etmesini, Türkiye limanlarından gemilerin İsrail’e hiçbir şey olmamış gibi sevkiyata devam ediyor olmasını hayret ve şaşkınlıkla izliyoruz.

 Tarihe, torunlarımıza utanmadan anlatamayacağımız anılar biriktiriyoruz.

Buradan Türkiye yetkililerine tekrardan, İsrail ile her türlü ticari ve diplomatik ilişkileri kesme çağrısı yapıyoruz.

Uluslararası Adalet Divanında Güney Afrika’nın yanında davaya müdahil olmaya davet ediyoruz. İsrail’de savaş suçu işlemiş yetkililer hakkında Türkiye’de açılmış davaların önünü açmaya, İsrail ordusunda askerlik yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vatandaşlıktan çıkarılmasını, terörist faaliyete katılmak ve destek olmaktan dolayı yargılanmalarını talep ediyoruz.

Amerika'nın İncirlik ve Kürecik üslerini kapatmaya davet ediyoruz.

Uluslararası alanda bölge ülkelerinin İsrail'i izole etmesi, yalnızlaştırması için baskı oluşturmaya, bu kapsamda İsrail'e uçuşlar için hava sahasını kapatmaya davet ediyoruz.

Halkımızı İsrail’e karşı boykotu yılmadan devam ettirmeye davet ediyoruz.

Bugün, dünyanın doğusunda batısında vicdan sahibi onbinler, yüzbinler başka insanların acısını yüreklerinde hissederek İsrail katliamlarına karşı tepki gösteriyorlar.

İsrail soykırımının durması için mücadele eden, kendi devletlerini insani tavır almaya çağıran vicdanlı insanları buradan selamlıyoruz.

Yine zulme ve zalime hiçbir şekilde boyun eğmeden kıt imkânlarına rağmen İsrail’e karşı onurluca mücadele eden Gazze’nin yiğit evlatlarını, hayranlıkla, duayla ve selamların en güzeliyle selamlıyoruz.

Bütün uluslararası kuruluşları ve dünya kamuoyunu, hepimizin gözleri önünde devam eden bu vahşi soykırımı insanlık adına durdurmaya davet ediyoruz...

Basın açıklamamıza son verirken, öncelikle Erzincan İliç’te maden kazasında can veren kardeşlerimiz olmak üzere bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

                                                            

ALDAP (Alanya  Dayanışma Platformu)

 

whatsapp-image-2024-02-17-at-23-20-32-001.jpegwhatsapp-image-2024-02-17-at-23-20-34-1-001.jpegwhatsapp-image-2024-02-17-at-23-20-34-2-001.jpegwhatsapp-image-2024-02-17-at-23-20-34.jpeg

whatsapp-image-2024-02-17-at-23-20-35-2.jpegwhatsapp-image-2024-02-17-at-23-20-35-3.jpegwhatsapp-image-2024-02-17-at-23-20-36-2.jpegwhatsapp-image-2024-02-17-at-23-20-37.jpeg

İÇERİĞE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum