1. İÇERİKLER

  2. ANTALYA

  3. ALANYA

  4. İyi Parti Başkanı Hilmi ER: Alanya’da haksız seçim rekabeti var
İyi Parti Başkanı Hilmi ER: Alanya’da haksız seçim rekabeti var

İyi Parti Başkanı Hilmi ER: Alanya’da haksız seçim rekabeti var

İyi Parti Alanya İlçe Başkanı Hilmi Er, yaptığı basın açıklamasında Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Alanya Belediyesi’nin tüm imkanları seçim kampanyasında kullanıldığını söyledi.

A+A-

İyi Parti: “Alanya’da haksız seçim rekabeti VAR”

İyi Parti Alanya İlçe Başkanı Hilmi Er, bugün yaptığı basın açıklamasında, Alanya Belediyesi’nin tüm imkanlarının Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in seçim kampanyasında kullanıldığını söyledi.

İşte Hilmi Er’in o açıklaması…

“Son günlerde Alanya kamuoyunu meşgul eden yerel seçim süreci ile alakalı yaşanan bazı olumsuzluklar hakkında kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur.

Seçimler demokrasilerin olmazsa olmazı, vazgeçilmezidir. Siyasi partiler, adaylar ve seçmenler birbiriyle rekabet ederek seçimleri kazanmak için yarışırlar. Kazanan aday ise hizmet etme gayretinde olur.
Bir demokrasi şöleni şeklinde geçmesi gereken seçim sürecinin bazı olumsuzluklarla geçtiğine şahit oluyoruz.

Bütün adaylar eşit şartlarda bu yarışı sürdürmeli, ancak yaptığımız tespitlere göre ve vatandaşlarımızın bize ilettiği video ve resimlere göre, kamu ve belediye gücü bir kısım adaylar tarafından gayri kanuni bir şekilde kullanılmaktadır.
Vatandaşına hizmet üretmesi gereken Alanya Belediyesi’nin seçim çalışmalarında kamu kaynaklarını kendi çıkarı doğrultusunda kullanarak haksız rekabet ortamı yaratması kabul edilemez, etik olarak da uygun olmayan bir durumdur.

Alanya Belediyesi’nin yardım paketleri, ihtiyacı olan vatandaşlardan ziyade, kişi seçilerek yandaşlara dağıtılmaktadır. Ramazan ayının ruhuna uymayan bu anlayışı da kınadığımızı ifade etmek isterim.
Bir örnek daha vermek gerekir ise; Seçim ofisimizin açılışından bir gün önce provakatif bir şekilde başka bir adayın afişleri seçim ofisi binamızın çatısından aşağıya asılmaya çalışıldı, bugün ise başkan adayımız Sayın Mehmet Şahin’in Mola Meydanı’ndaki ofisinin olduğu binaya başka bir adayın pankartının asıldığı görüldü.

Geçen hafta ve bu hafta Alanya’mızın farklı noktalarında adayımızın poster ve pankartları yırtılarak tahrip edilmiştir.
Bütün bu yapılan haksızlıklar ve provakatif eylemler bizleri yıldıramayacak, daha büyük bir azim ve kararlılıkla Zaferimize yürümeye devam edeceğiz. Kalan bu 25 günlük kısa sürede İyi Parti Teşkilatı ve adayımız Sayın Mehmet Şahin ile birlikte siyasi nezaketimizi bozmadan, ilkeli bir duruş sergilemeye devam edeceğiz. Rekabet eden tüm adaylarımızı demokrasi şöleni olan bu seçimlerde, kanunlara ve etik değerlere saygılı olmaya davet ediyoruz.”

İÇERİĞE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.