1. İÇERİKLER

  2. GÜNDEM

  3. Çankırı'da Şok operasyon: Örgüt lideri ve 30 şüpheli tutuklandı
Çankırı'da Şok operasyon: Örgüt lideri ve 30 şüpheli tutuklandı

Çankırı'da Şok operasyon: Örgüt lideri ve 30 şüpheli tutuklandı

"Çankırı merkezli 9 ilde gerçekleştirilen “MAHZEN-49” operasyonlarıyla, Durmuş Görmez'in liderliğini üstlendiği Organize Suç Örgütü büyük bir darbe aldı.

A+A-

Operasyonlar kapsamında, suç örgütünün karmaşık ağları adım adım çözülerek, yeraltı dünyasında uzun süredir varlığını sürdüren bu örgüte ağır bir darbe indirildi. Polisin titiz çalışması ve istihbarat birimlerinin koordineli hareketiyle, örgüt üyelerinin gizlendiği mahzenlerin izleri takip edilerek, karanlık işlerin merkezi açığa çıkarıldı.

Mahzen Operasyonlarıyla Organize Suç Örgütlerine Darbe: Çankırı'da 30 Şüpheli Yakalandı

Durmuş Görmez'in başkanlık ettiği bu suç örgütü, yasa dışı faaliyetlerde bulunarak toplumun huzurunu bozmakla kalmadı, aynı zamanda ekonomik dengenin de altüst olmasına neden oldu. Ancak, polisin kararlı mücadelesi ve devletin adaleti sayesinde, suç örgütünün kökleri kazındı ve toplum için bir tehdit olmaktan çıkarıldı.

Çankırı'da Sarsıcı Operasyon: Organize Suç Örgütü Lideri ve 30 Şüpheli Gözaltında

Operasyonlar sırasında ele geçirilen deliller ve tutuklanan şüpheliler, adaletin önüne çıkarılarak hukuki süreç başlatılacak. Bu sayede, suç örgütü mensuplarının hesap vermesi sağlanacak ve toplumun huzurunu bozan bu yapılanmanın önü kesilecek.

“MAHZEN-49” operasyonları, güvenlik güçlerinin suçla mücadeledeki kararlılığını ve başarısını bir kez daha ortaya koydu. Halkın güvenliği ve huzuru için verilen mücadele kararlılıkla sürdürülecek ve suç örgütlerine geçit verilmeyecek."

İçişleri Bakanlığı'nın uzun bir süredir devam ettirdiği 'Mahzen' operasyonlarının 49'uncusu, bu kez Çankırı merkezli olmak üzere 9 ilde gerçekleştirildi.

Operasyonlar sonucunda, Durmuş Görmez'in liderliğini yaptığı organize suç örgütüne yönelik etkili bir darbe vuruldu. Örgütün içinde bulunan 30 şüpheli, operasyonlar neticesinde yakalandı. Gerçekleştirilen operasyonlarda, 15 adet ruhsatsız tabanca, 19 adet ruhsatsız tüfek, önemli miktarda senet ve nakit para ile birlikte çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye'nin organize suç örgütlerinden ve çetelerden arınması için kararlı olduklarını vurgulayarak, "Her ne boyutta olursa olsun, organize suç örgütlerini yok edip adalete teslim edeceğiz" mesajını iletti.

Bu başarılı operasyonlar, ülkenin huzur ve güvenliğine yönelik tehdit oluşturan unsurlara karşı verilen mücadelenin önemli bir göstergesi olarak değerlendirildi.

İÇERİĞE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.