1. İÇERİKLER

  2. EKONOMİ

  3. Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Yeşil İhracat Projesi İle Yeni Finansman Kapıları Açılıyor
Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Yeşil İhracat Projesi İle Yeni Finansman Kapıları Açılıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Yeşil İhracat Projesi İle Yeni Finansman Kapıları Açılıyor

"Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, İhracatı Canlandırmak İçin Yeni Adımlar Atıyor" Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin ihracatını artırmak ve desteklemek amacıyla önemli bir adım attı.

A+A-

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten ihracat mesajı

Türk Eximbank tarafından yürütülecek olan "Türkiye Yeşil İhracat Projesi", Dünya Bankası garantisiyle hayata geçirilecek. Bakan Şimşek, projenin detaylarını paylaşarak, Türk Eximbank'ın çeşitli kreditörlerden sağlayacağı 1 milyar euro kredi ile yeşil dönüşümü ve yeşil ihracatı destekleyeceklerini belirtti.

Projenin Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulu tarafından onaylanmasıyla birlikte, Hazine ve Maliye Bakanlığı da karşı garanti sağlayacak. Bakan Şimşek, projenin 600 milyon eurosuna Dünya Bankası garantisi eşliğinde önemli bir destek alınacağını vurgulayarak, Türkiye'nin yeşil ihracat kapasitesini artırma hedefine işaret etti.

Bakan Şimşek ayrıca, ihracatçılara sağlanacak uzun vadeli finansmanın önemine değinerek, iç talebi kontrol altına alırken, kaynakları daha üretken ve verimli alanlara yönlendirdiklerini, ihracat için tüm olanakları seferber ettiklerini ifade etti. Dış finansman ile sağlanan kaynakları ihracatçılar için kullanmaya devam edeceklerini belirten Bakan Şimşek, Türkiye'nin ekonomik büyümesini destekleme vizyonunda önemli bir adım atıldığını vurguladı.

İÇERİĞE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.